Sztuka dla biznesu

Dobry PR to sztuka

Współpraca z artystami umożliwia firmom i instytucjom realizowanie kreatywnych i niestandardowych działań promocyjnych. Pozwala także budować wizerunek i prestiż marki, dzięki wykorzystaniu pozytywnych skojarzeń, symboli i odwołań, jakie niesie za sobą sztuka.

Stanowi też subtelny sposób komunikacji przedsiębiorstwa z otoczeniem, który umożliwia klientom i kontrahentom obcowanie z marką w innym niż czysto biznesowy kontekście.

Firmy wspierające artystów i wydarzenia kulturalne mogą pochwalić się prestiżowym tytułem mecenasa sztuki. Dzięki temu postrzegane są jako odpowiedzialne, odważne, aktywne, solidne i wiarygodne przedsiębiorstwa będące świadomymi uczestnikami życia społecznego, co stanowi cenną wartość przy tworzeniu silnej marki.

Wybrane działania artystyczne

Romans sztuki i technologii w Technoparku Pomerania

Nowoczesna rzeźba Moniki Szpener oraz malarstwo ścienne Wojciecha Koniuszka i Piotra Ledóchowskiego to dzieła sztuki, które powstały w Technoparku Pomerania.

Artystyczne meble i design z odzysku w kk-electronic

Niekonwencjonalne meble z materiałów recyklingowych pozyskanych z hali produkcyjnej firmy kk-electronic stworzyli artyści Monika Szpener i Piotr Ledóchowski.

Podsumowanie roku branży IT / oprawa artystyczna

Klaster IT od kilku lat uroczyście podsumowuje każdy miniony rok w branży IT. Zespół Open Mind dba organizację i oprawę artystyczną wydarzeń.

20141010_RS_IMG_5224-1

Wystawa malarstwa i fotografii w hali firmy Inlogic

Malarstwo Wojciecha Koniuszka i Michała Candera oraz fotografie Roberta Stachnika i Marcina Korneluka zaprezentowano w hali firmy Inlogic.

Strefa wolnej wyobraźni w Baltic Business Park

Akcja artystyczna „Strefa Wolnej Wyobraźni” to pierwszy w Szczecinie projekt polegający na wykorzystaniu sztuki w aranżacji biurowca Baltic Business Park.

Plener malarski z okazji 20-lecia calbudu

Ponad 140 obrazów namalowanych przez 17 uznanych artystów to efekt pleneru malarstwa zorganizowanego z okazji 20-lecia działalności firmy CALBUD.

Remondis art corner / sztuka w przestrzeni miejskiej

Remondis Art Corner to pierwsza w Szczecinie galeria w przestrzeni publicznej. Zaułek sztuki powstał na zlecenie firmy Remondis w Parku Kownasa.

15 artystycznych ławeczek na 15-lecie remondisu

Artystka Monika Szpener stworzyła niekonwencjonalne ławeczki z surowców wtórnych zgromadzonych w ramach selektywnej zbiórki odpadów Remondisu.