Remondis Art Corner / sztuka w przestrzeni miejskiej

Plenerowy zaułek sztuki

Remondis Art Corner to pierwsza w Szczecinie galeria w przestrzeni publicznej. We współpracy z Open Gallery, rzeźbiarką Moniką Szpener oraz Zakładem Usług Komunalnych spółka Remondis stworzyła w szczecińskim Parku Kownasa zaułek sztuki, będący miejscem swobodnej i wolnej ekspresji artystycznej w przestrzeni miejskiej.

Wyeksponowano w nim 4 obiekty artystyczne: bramę z prasowanych butelek PET autorstwa Moniki Szpener, instalację malarską w postaci pudełka zapałek autorstwa Pawła Kleszczewskiego, monument w postaci Menhira autorstwa Tomasza Lubaszki i styropianową konstrukcję będącą stelażem dla fontanny farb w projekcie „Koloryzacja” autorstwa Macieja Osmyckiego.

Zaułek sztuki w Parku Kownasa stanowił wkład firmy Remondis w rozwój artystyczny Szczecina. Dzięki stworzeniu Remondis Art Corner sztuka współczesna w Szczecinie opuściła przestrzenie muzeów, galerii i sal wystawienniczych. Mogła zaskakiwać mieszkańców w przestrzeni codziennego życia, skłaniając ich do refleksji i chwili zastanowienia.

W sposób zasadniczy wpłynęła również na miejsce ekspozycji, kreując jego nową naturę, co umożliwiło nadanie mu waloru wyjątkowości. Działania artystyczne podejmowane w Remondis Art Corner były szeroko komentowane przez mieszkańców Szczecina i lokalne media, nadały również firmie prestiżowe miano mecenasa sztuki.