Artystyczne meble i design z odzysku w kk-electronic

Z odpadów wyczarowali meble

Kable, drewniane i plastikowe szpule po kablach, szafki elektroenergetyczne, pianki i złączki – to tylko niektóre materiały, z których artystka Monika Szpener i projektant wnętrz Piotr Ledóchowski stworzyli kilkanaście artystycznych obiektów użytkowych tj. fotele, kanapa, ławki, stoliki oraz lampy.

Te niekonwencjonalne meble wykonali z materiałów recyklingowych pozyskanych z hali produkcyjnej firmy kk-electronic. Akcja artystyczna zainicjowana przez Open Mind odbyła się z okazji rozszerzenia działalności kk-electronic i otwarcia w Szczecinie nowej stacji produkcyjno-testowej.

Niezwykłe meble z recyklingu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i prezentowane były nie tylko w hali produkcyjnej firmy kk-electronic, ale także podczas wystawy w studiu S-1 Polskiego Radia Szczecin, w tymczasowym studiu Radia Szczecin na Wałach Chrobrego podczas regat Tall Ship Reces 2013 oraz podczas wystawy „Recykling Design” na 22. Targach „Wszystko dla domu” w hali MTS.

Zaprezentowano je także księżnej Danii podczas wizyty duńskiej pary książęcej w Szczecinie. Jeden z mebli firma zlicytowała podczas bożonarodzeniowej aukcji charytatywnej zorganizowanej wspólnie z Open Mind i Polskim Radiem Szczecin.