Strefa wolnej wyobraźni w Baltic Business Park

Abstrakcyjny garaż biurowca

Akcja artystyczna „Strefa Wolnej Wyobraźni” to pierwszy w Szczecinie projekt polegający na wykorzystaniu sztuki i artystów w aranżacji biurowca.

W jednym z budynków Baltic Business Park dwaj znani polscy artyści – Ryszard Miłek i Marek Grabowski – namalowali na ścianie garażu o powierzchni ok. 300 mkw. wielkoformatowe, abstrakcyjne obrazy.

W holach budynku wyeksponowano również 20 obrazów abstrakcyjnych autorstwa Miłka i Grabowskiego. 

Ryszard Miłek mieszka i tworzy w Polsce i USA. Jego dominującą techniką jest pastel. Swoje prace wystawiał w wielu krajach Europy i w USA. Był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, zdobył m.in. I nagrodę na Biennale Pasteli (1996), I Nagrodę na V Międzynarodowym Biennale Pasteli (2011)  oraz wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za promocję sztuki za granicą. 

Marek Grabowski  uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Europie, USA, Kanadzie, Australii i Korei. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Otrzymał m.in. Grand Prix (1996 r.) i I nagrodę (1998 r.) Ogólnopolskiego Biennale Pasteli w Nowym Sączu. Za całokształt twórczości dwukrotnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej.