Romans sztuki i technologii w Technoparku Pomerania

Kreatywna przestrzeń dla firm IT

Nowoczesna rzeźba przestrzenna autorstwa Moniki Szpener oraz malarstwo ścienne w wykonaniu Wojciecha Koniuszka i Piotra Ledóchowskiego to dzieła sztuki, które powstały w Technoparku Pomerania.

Prace są nie tylko dekoracją, mają także pobudzać do myślenia i być dopełnieniem nowej, kreatywnej przestrzeni dla innowacyjnych firm. Ich tematem przewodnim jest rozwój nowych technologii informatycznych oraz miejsce i rola, jaką odgrywa w nim człowiek.

Technopark Pomerania to kompleksowe otoczenie biznesowe, w którym rozwijają się firmy z branży IT.

W ramach działań artystycznych na dwóch ścianach o powierzchni ok. 60 m kw. w holu jednego z budynków powstały wielkoformatowe obrazy ścienne autorstwa malarza Wojtka Koniuszka oraz projektanta wnętrz Piotra Ledóchowskiego.

Ideą przyświecającą artystom było oddanie w malarstwie ducha rozwoju technologicznego, szczególnie tego współczesnego, opartego na informatyce i technologiach IT. Obrazy zbudowały perspektywę pomieszczenia, sztuka ożywiła i uatrakcyjniła przestrzeń.

W kolejnym budynku na ścianie o powierzchni 40 m kw. artystka Monika Szpener stworzyła rzeźbę LANDeSCAPE. Jej głównymi elementami są światło, elastyczna membrana oraz kilka tysięcy figurek ludzi. Rzeźba ideologicznie odnosi się do płynności rzeczywistości, w której żyje współczesny człowiek, systemów i zależności, w których musi się poruszać, aby funkcjonować w społeczeństwie i często w przestrzeni korporacyjnej.